B-,C- ja D-junioreiden kevään 2018 tukihaku käynnissä

Keväällä sellaisten pelaajien perheet, joilla on haasteita taloutensa kanssa voivat taas hakea seurojensa kautta Jääkiekkoliiton tukea kauden 2018-19 kausimaksuihin. B-,C- ja D- ikäluokkien tukien hakuaika on 9.-27.4.

Tämän viestin liitteenä on tiivistelmä tuen myöntämisen kriteereistä sekä tukihaun etenemisestä.

Viestin liitteenä on myös Kysymykset perheille hakulomake, johon tukea hakevan perheen tulee täyttää tiedot oman perheen osalta.

Täytetyt hakulomakkeet tulee toimittaa Kiekko-Laser Junioreiden seuran toimistolle sähköpostitse toimisto(at)k-laser.fi 25.4. mennessä, jotta lopulliset hakemukset saadaan seuran toimesta lähetettyä ajallaan eteenpäin hakuajan sisällä.

Jääkiekkoliitto ilmoittaa tukipäätöksistä Juhannukseen mennessä, ja tuet maksetaan 14.9. mennessä.

Liitteet:
Kysymykset perheille
Tiivistelmä perheille

Oulun Seudun Sähkö